ANINDA TEKLİF AL

Sağlık - Özel Sağlık Sigortası


Özel Sağlık Sigortası

 

Özel sağlık sigorta tekliflerimiz anlaşmalı ya da anlaşması olmayan tüm sağlık kuruluşlarında;

ayakta ya da yatarak yapılacak tedavilerden doktor muayenelerine, röntgen ve tahlillerden ilaç masraflarına,

cerrahi müdahalelerden doğuma kadar sizin, dilerseniz tüm ailenizin sağlık ihtiyaçlarını güvence altına alan bir sağlık sigortası ürünüdür.

 

 

 


Ayrıcalıklar


Size Özel Suit Oda ve Özel Hemşirelik Hizmeti!
İstanbul içindeki;

İstanbul Cerrahi Hastanesi 
Kadıköy Şifa Hastaneler Grubu
Liv Hospital
Medicana Hastaneler Grubu
Medical Park Hastaneler Grubu
hastanelerindeki cerrahi tedavilerinizde; uygunluk durumuna göre size özel olarak suit oda tahsis edilebilmektedir.

Ayrıca yine İstanbul içinde özel hemşirelik ve evde bakım hizmetleri de ücretiz olarak sunulmaktadır.

*Hizmetimiz İstanbul ili için geçerlidir.

** İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Bir Tek Telefon ile Medilab Güvencesi, Hem de VIP Transfer Avantajıyla Yanınızda!
Doktorunuzun talep ettiği kan tahlillerinizi evinizde/işyerinizde yaptırabileceğinizi ve de poliçe limitleriniz dâhilinde katılım payı ödemeden,
Uygun fiyat anlaşmalarımızla, tazminat kullanım oranlarınızı kontrol altında tutarak,
Radyoloji hizmetlerinizi evinizden/işyerinizden VIP transferiniz sağlanarak ilgili anlaşmalı görüntüleme merkezlerinde yaptırabilirsiniz.
Randevu için: 444 2 975

*Hizmetimiz İstanbul ili için geçerlidir.

** Randevular haftanın altı günü (Pazar günü hariç) saat 08:30-18:30 saatleri arasında, Cumartesi günleri de 08:30-14:00 saatleri arasında alınabilecektir.

*** Hizmetten faydalanabilmek için Medilab’ın 24 saat önceden aranması, randevu alınması ve aynı zamanda ulaşım desteği taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

**** İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Onkolojik Tedavilerde Özel Destek!
En çok desteğe ihtiyaç duyulan onkolojik tedavilerde,  SGK güvencenizi kullandığınızda ücretsiz olarak sunulan hizmetlerimiz:

Eviniz ve sağlık kurumu arasında size özel olarak VIP transfer imkânı,
Yılda 5 kez psikolog muayenesi,
Yılda 5 kez diyetisyen muayenesi,
Yılda 4 kez yoga hizmeti 
*Hizmetimiz İstanbul ili için geçerlidir.

** İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Anlaşmalı Hekim Muayenehanelerinde Limitleriniz Dahilinde Katılımsız Hizmet!
Alanında uzman 300’ün üzerinde anlaşmalı muayenehane hekimine başvurmanız halinde poliçe limitleriniz çerçevesinde katılım payı ödemeden muayene hizmeti alabilirsiniz.

Güncel anlaşmalı hekim listemize buradan ulaşabilirsiniz.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Kan Tahlillerinizde Katılım Paysız Güvence!
Doktorunuzun talep ettiği kan tahlilleriniz için bir tek telefon ile Biruni Laboratuvarları, Gelişim Tıp Laboratuvarları ve Medilab güvencesi ile poliçe limitleriniz dâhilinde katılım payı ödemeden, evinizde/işyerinizde hizmet alabilir ve uygun fiyat anlaşmalarımızla, tazminat kullanım oranlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Biruni Laboratuvarları randevu için: 444 18 64

Medilab randevu için: 444 29 75

Gelişim Tıp Laboratuvarları randevu için : 0 216 349 51 51 - 0 212 231 49 67

* Hizmetimiz İstanbul ili için geçerlidir.

** Randevular haftanın altı günü (Pazar günü hariç) saat 08:30-18:30 saatleri arasında, Cumartesi günleri de 08:30-14:00 saatleri arasında alınabilecektir.

*** Hizmetten faydalanabilmek için 24 saat önceden aranması ve randevu alınması gerekmektedir.

**** İlgili avantajın poliçenize dâhil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Ambulans Hizmeti
MAPFRE GENEL SİGORTA Medikal İşlem Merkezi, Türkiye'nin her yerinden 7 gün, 24 saat ulaşabileceğiniz 0212 334 62 72 numaralı telefonuyla hizmetinizdedir.

Bu hizmetimiz ile acil durumlarda ambulans ve/veya eve doktor gönderimi için gerekli organizasyonu yapıyoruz. Acil olmayan durumlarda ise gerekli önemli tavsiyelerde bulunarak Tıbbi Danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

Acil Durum: Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın ve / veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Evde Bakım Hizmeti
MAPFRE GENEL SİGORTA Evde Bakım Hizmeti, kendi evinde tedaviye gereksinim duyan hastalara verilmektedir. Bu hizmet kapsamında; hasta veya ailesinin bulunduğu, yaşadıkları ortamda eğitimli ve tecrübeli sağlık ekibi tarafından uygun maliyetli sağlık hizmetleri sunuyoruz.

Evde Bakım Hizmetlerimiz; evde hemşire bakımından tıbbi cihaz ve yatak kiralanmasına ve hatta evde solunum terapisine kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

Evde Bakım hizmeti kapsamında sağladığımız hizmet & avantajlarımız aşağıdaki gibidir:

Evde Doktor
Evde Hemşire
Evde Rehabilitasyon
Evde Tıbbi Cihaz
Evde Yoğun Bakım
Evde Sağlık Eğitimleri
Evde tedavi ve bakımın gerekliliğini Medikal İşlem Merkezi'mizin onaylamasını takiben oluşabilecek masrafları karşılıyor ve isteğe bağlı olarak söz konusu durumun organizasyonunu üstleniyoruz.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Check-Up Hizmeti
3S Sağlık Sigorta Sistemi ürünümüzü kullanan herkese bir check-up paketi sunuyoruz.

Yaş ve cinsiyete göre değişen riskleri dikkate alarak oluşturduğumuz geniş kapsamlı check-up organizasyonlarımız, MAPFRE GENEL SİGORTA tarafından belirlenen kurumlarda Müşteri Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Yenidoğan Bakım Hizmeti
İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana ve Antalya illerinde, "anlaşmalı kurumlar"ımızda doğum yapan sigortalılarımız için Aileden Biri Evde Bakım Merkezi ile yaptığımız ortak çalışma sonucu, sigortalılarımıza yeni doğan bebek ile ilgili hemşirelik hizmeti verilmektedir.

* İlgili avantajın poliçenize dahil olup olmadığını, teminat tablonuzu, poliçenizin genel & özel şartlarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

İlgili Belgeler

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.  

 

Sağlık Sigortası Genel Şartları

Bilgilendirme Formu 

Merak Ettikleriniz


Sağlık Sigortası poliçesi nedir?
Sağlık sigortaları, seçtiğiniz teminat türüne göre sağlık durumunuzda beklenmeyen ve ani bir olumsuzlukla karşılaştığınızda devreye girerek hayatınızı kolaylaştıran sigorta ürünleridir. Sağlık sigortası teminatları hakkında sorularınız için size en yakın acentemizden destek alabilirsiniz.
Sağlık Sigortası fiyatları nasıl hesaplanmaktadır?
Seçtiğiniz plan, teminat - alt teminat, anlaşmalı kurum ve de risk analiz sonuçlarınız gibi değişkenlerle göre priminiz değişkenlik gösterebilecektir. Sağlık Sigortası fiyatları hakkında genel fikir edinmek için Sağlık Sigortası Prim Hesaplama sayfamıza göz atabilirsiniz.


Kendi plan/programımı seçebilir miyim?
Kendi ihtiyaçlarınıza göre ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını ayrı ayrı seçerek kendi planınızı oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz bir teminat için ilave Ayakta Tedavi Teminatı'nı alabilirsiniz; bununla beraber tek başına Ayakta Tedavi Teminatı'nı alamazsınız.


Başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Sağlık başvuru formlarının dikkatlice okunması ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Çünkü başvuru formunda eksik olarak bırakılan soruların yanıtları "HAYIR" olarak işleme alınmaktadır. Ayrıca herhangi bir sorunun veya bölümün boş bırakılması, poliçenizin düzenlenmesini geciktirebilir ya da başvurunuzun değerlendirmeye alınamamasına sebep olabilir. Başvuru formunda yer alan sorularda geçmişte geçirilen veya sure gelen tüm hastalıkların hiç doktora gidilmemiş veya tanısı konulmamış dahi olsa tüm şikayetler ve rahatsızlıklar hakkında beyan verilmesi gerekmektedir. Başvuru formunda sorulmamış olsa bile sözleşme konusu rizikonun takdirine etkili olan ve tarafınızca bilinen diğer hususların da başvuru sırasında beyan gerekmektedir. Sözleşmenin yapılmasından sonra meydana gelen değişiklikleri süresi içinde sigortacıya bildirmek zorunludur.

 

Yatarak Tedavi Teminatı nedir ve hangi tedavi harcamalarını kapsar?
Yatarak Tedavi Teminatı, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili ve/veya cerrahi yatışları, Sigortalı'nın hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderlerini, küçük müdahaleleri özel ve genel şartlara uygun olarak karşılar. 

Hastanede Sigortalı'nın yatarak tedavi görmesi durumunda;

Günlük oda (Standart tek yataklı oda ücreti ile sınırlıdır.) 
Yemek, refakatçi
Doktor
İlaç
Ameliyathane
Operatör
Anestezist
Hemşire (Standart hemşirelik ücreti ile sınırlıdır.)
Yoğun bakım
Her türlü sarf malzeme giderleri 
Kemoterapi
Radyoterapi
Diyaliz
Koroner anjiyografi
Böbrek taşı kırma (ESWL) 
teminat kapsamındaki bir rahatsızlığa ilişkin yatış sırasında veya sonrasında 3 ay içinde başlamak şartıyla gerçekleştirilen fizik tedavi giderleri, bu teminat kapsamında değerlendirilir ve sertifikada belirtilen teminat limit ve katılım oranları doğrultusunda Özel ve Genel Şartlara uygun olarak karşılanır.

 

Ayakta Tedavi Teminatı nedir ve hangi tedavi harcamalarını kapsar?
Ayakta Tedavi Teminatları tek başına verilemez, ancak Yatarak Tedavi Teminatı ile birlikte alınabilir.

Aşağıdaki tedavi harcamalarını kapsar:

Doktor muayenesi
Reçeteli ilaç
Tanı
İleri tanı 
Fizik tedavi ve rehabilitasyon
Sigorta Sözleşmesi kapsamında talep edilen harcamalardan ödenecek tazminat tutarı, nasıl değerlendirilir?
Sigorta Sözleşmesi kapsamında tazminat tutarı aşağıdaki hususlara göre değerlendirilir.

İstisnalar Aşaması: Sigorta Sözleşmesi`nde belirtilmiş istisnalar ile varsa Sigortacı tarafından konulmuş olan özel istisnaların incelenmesi sonucunda mevcut vaka için her hangi bir istisna halinin geçerli olup olmadığına karar verilir.

Hizmet Düzeyi Aşaması: Poliçe'de belirtilen özel istisnalar, kısıtlamalar, limitler, katılım payı ya da asgari muafiyet varsa bu aşamada belirlenir.

Hizmet türü, Coğrafi Bölge ve Anlaşmalı Kuruluş Aşaması: Sigortacı'nın sorumluluğu, hizmetin türü, acil olup olmadığı, Coğrafi Bölgesi ve hizmetin verildiği kuruluşun türüne, anlaşmalı olup olmadığına bağlıdır. Poliçenin ekinde sunulan Plan/ Programda bütün ülkelerin sınıflandırıldığı bölgeler belirtilmiştir. Sigortalı'nın belirli bir Coğrafi Bölgede belirli bir kuruluşta aldığı sağlık hizmeti için yapılan masraflardan katılım payı ve/veya tüm muafiyetlerin çıkarılmasından sonra kalan tutar Sigortacı'nın üstlenmesi gereken bölümü gösterir.

Toplam Asgari Muafiyet Aşaması: Bundan önceki aşamalar sonucunda belirlenen Kabul Edilebilir Harcamalardan varsa Toplam Asgari Muafiyet tutarı çıkartılır.

Toplam Limit Aşaması: Bundan önceki aşamalar sonucunda belirlenen Kabul Edilebilir Harcamalar varsa toplam limite kadar ödenir.

 

Ömür boyu yenileme garantisine nasıl hak kazanırım?
Kesintisiz 3 yıl boyunca aynı planda sağlık sigortalımız olmanız, 55 yaşından önce sigorta kapsamına alınmış olmanız ve son üç yıl h/p oranı ortalamanızın da %80’in altında olması halinde "Yeniden Risk Değerlendirilmesi Yapılmaksızın Yineleme Taahhüdü" için değerlendirilmeye hak kazanırsınız.

 

Bekleme süresi nedir?
Bazı hastalıkların sigorta kapsamına alınmadan önce geçmesi gereken süredir. Bekleme süreleri genelde poliçenizin sadece ilk yılında söz konusudur ve yenileme ile birlikte ortadan kalkar.

 

İstisna nedir?
Poliçe Özel ve Genel Şartlarında ayrıntılı olarak belirtilen ve poliçenizde kapsam dışı tutulan durumlardır.

 

Prim ödemelerimi nasıl yapabilirim?
Prim ödemelerinizi; nakit, kredi kartı, banka havalesi veya çek ile yapabilirsiniz.

 

Sigorta Ettiren askerlik hizmeti için poliçesinden ayrılabilir mi?
Askere giden sigortalımız, Sağlık Sigortası haklarından faydalanamaz. O nedenle askere giderken sağlık poliçesinden ayrılır ve hak ettiği kadar prim iadesi yapılır.

 

Anlaşmalı olmayan kurumlardaki tedavilerimiz karşılanıyor mu?
Tedavilerinizde anlaşmalı olmayan bir kuruluşu tercih ettiğinizde evraklarınızı ve faturanızı şirketimize ulaştırmanız halinde harcamalarınız; ödeme oranınız, poliçe özel ve genel şartları ile sertifikanızda belirtilen teminat ve limitler dahilinde değerlendirilmektedir.

 

Yatarak tedavi işlemleri için provizyon süreci nedir?
Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilecek tedaviler için alınmış provizyon onayları 7 gün içerisinde gerçekleşmesi durumunda geçerlidir. Bu süre içerisinde gerçekleşmeyen işlemleriniz için yeniden provizyon almanız gerekmektedir. 7 gün içinde işlemi yapılmayan ve yeniden provizyon onayı alınmayan işlemler için MAPFRE GENEL SİGORTA AŞ'nin red etme hakkı saklıdır. 
Provizyon onayı alınmış ve yatış işlemi gerçekleşmiş tüm yatışlarda 10. günden sonraki konuya ilişkin giderlerin karşılanabilmesi için 11. gün Sigortacı'dan tekrar onay alınması gerekmektedir.

 

Tazminat harcamalarım kaç gün içinde geri ödenir?
Bütün evraklarınız eksiksiz olması ve ilgili giderin poliçeniz teminatları ile özel ve genel şartlar dahilinde olması şartıyla en geç 5 iş günü içerisinde ödemeniz hesabınıza gönderilmektedir.