ANINDA TEKLİF AL

Diğer - Seyahat Sigortaları


Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Hayalini kurduğunuz yurt dışı seyahatinizin keyfini doya doya çıkarmak, dünyayı dolaşırken kaygılardan uzak olmak istemez misiniz? Cevabınız evetse, Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası tam size göre! Üstelik benzersiz asistans hizmetlerimiz de ürün dahilinde!

Vize Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Yurt dışına seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, MAPFRE GENEL SİGORTA güvencesiyle emin ellerde seyahat etmeyi daha çok seveceksiniz! Çünkü Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ile dünyanın öbür ucunda bile dört dörtlük güvence sizinle…

Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası (YESS)

Eğitiminiz için yurt dışına mı çıkıyorsunuz? Harika! Beklentilerinizi karşılayan ve aynı zamanda çok keyif alacağınız bir dönem olmasını dilemekle beraber beklenmedik durumlar için de hazırlıklı olun isteriz.

Sizin gibi eğitimine yurt dışında devam edecek öğrenciler için özel olarak tasarladığımız ürünümüz YESS (Yurt Dışı Eğitim ve Sağlık Sigortası) ile yurt dışında olduğunuz süre boyunca da kendinizi ülkenizdeki kadar güvende hissedebileceksiniz. Üstelik nakit avans desteği, 7/24 müşteri hizmetleri servisi ve seyahat yardım hizmetleri de kapsam dahilinde!

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası ürünümüz ile yurtiçi seyahatlerinizde de yalnız değilsiniz. Sizlere özel hazırladığımız bu ürün ile yurt içi seyahatlerinde karşılaşabileceğiniz sağlık giderlerinizi teminat altına alıyoruz. Üstelik seyahat yardım paketimiz de hizmetinizde!

 

 


Teminatlar


Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt dışında, hastalık ya da kaza sonucunda oluşabilecek aşağıdaki harcamalarınızı kapsar. Bu tedavilerden doğabilecek acil tıbbi yardım masraflarınızı %100 olarak karşılar.

Ayakta tedavi harcamaları
Yatarak tedavi harcamaları
Vefat halinde cenazenin yurda nakli
Ferdi kaza teminatı
Seyhat yardım hizmetleri

 

Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt dışında acil hastalık veya kaza sonucu oluşabilecek aşağıda yer alan tedavi masraflarınızı %100 olarak karşılar.

Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı
Sigortalının seyahati veya nakli
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil
Vefat eden sigortalının nakli
Seyahat yardım hizmetleri

 

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası
Hastalanma ya da kazaya uğramanız sonucunda oluşabilecek, aşağıdaki giderlerinize ilşkin acil tıbbi yardım masraflarınızı %100 olarak karşılar.

Ayakta tedavi harcamaları
Yatarak tedavi harcamaları
Tıbbi nakil
Ferdi kaza teminatı

 

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası
Hastalık veya kaza durumunda acil tıbbi müdahale
Cenazenin daimi ikametgaha nakli
Nakit avans
7/24 Türkçe müşteri hizmetleri

 

Merak Ettikleriniz

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
Keyif Yurtdışı Seyahat Sigortası hangi ülkelerde geçerlidir?
Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye'de ikamet etmeniz durumunda, sizin seçeceğiniz aşağıda yer alan bölgelerdeki ülkelerde geçerlidir. Sigorta süreniz boyunca bölgelerde değişiklik yapılamaz.

1. Bölge: Avrupa ve Schengen Ülkeleri

2. Bölge: Avrupa ve Schengen dahil Tüm Dünya Ülkeleri

 

Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası hangi teminatları kapsar?
Yurt dışında tıbbi tedavi teminatı
Sigortalı'nın seyahati veya nakli
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil
Vefat eden sigortalının nakli
Acil mesajların iletilmesi
Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılması
Sigortalı'nın aile üyelerinden birinin seyahati
Sigortalı'nın aile üyelerinden birinin konaklaması
Yakın bir aile mensubunun ölümü sonrası meydana gelen seyahat masrafları
Evde meydana gelen bir hasar sebebiyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması
Bagajın ve şahsi eşyaların bulunması ve sigortalıya ulaştırılması
Tarifeli havayolu uçuşlarında kaybolan, zarar gören, çalınan bagaj
Gecikmeli bagaj
Ceza davalarında kefalet
İlaç gönderilmesi organizasyonu
Terör teminatı
Ferdi kaza teminatı


Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası alabilmek için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigorta poliçesi 0-80 yaş arasında geçerlidir. 66-75 yaş aralığındaki Sigortalılar için %50 ek prim alınarak, 76-80 yaş aralığındaki Sigortalılar için %100 ek prim alınarak poliçe kapsamına dahil edilebilirler.

 

Sigortam ne zaman geçerli hale gelir ve ne zaman sona erer?
Sigortanız, poliçeniz üzerinde belirtilen başlangıç tarihinden bitiş süresine kadar geçerlidir. Bitiş tarihi geldiğinde kendiliğinden sonlanır. Poliçenizin düzenlenmesiyle başlama tarihinden itibaren primin tamamının ödenmesinden sonra geçerli hale gelir ve teminatlar sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki seyahat edilen ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar. Türkiye gümrüğünden giriş tarihine kadar azami poliçede seçilmiş planın teminat süresi sonuna kadar devam eder. Seyahat süresinin Türkiye gümrüğüne girmeden önce poliçede seçilmiş planın teminat süresini aşması halinde teminatlar, teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Seyahat başına teminat süresi olan poliçelerde; seyahatin sona erip Türkiye gümrüğünden giriş yapılmasını takiben, poliçenizin geçerli olduğu süre içerisinde, belirtilen geçerli bölgelerdeki ülkelere yeniden seyahat yapılması halinde teminatlar yeniden başlar ve ilgili teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır. Uzun süreli poliçeler her bir seyahatte en fazla birbirini izleyen 90 gün süren seyahatler için geçerlidir.

 

Vize Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Vize Yurdışı Seyahat Sağlık Sigortası hangi ülkelerde geçerlidir?
Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Türkiye'de ikamet etmeniz durumunda, sizin seçeceğiniz aşağıda yer alan bölgelerdeki ülkelerde geçerlidir. Sigorta süreniz boyunca bölgelerde değişiklik yapılamaz.

1. Bölge : Avrupa ve Schengen ülkeleri

2. Bölge: Avrupa ve Schengen dahil tüm dünya ülkeleri

 

Poliçem ne zaman geçerli hale gelir ve ne zaman sona erer?
Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, poliçenin başlangıç tarihinden itibaren poliçede belirtilen süreyi kapsar ve süre bitiminde kendiliğinden sonlanır. Poliçenin düzenlenmesiyle başlama tarihinden itibaren primin tamamının ödenmesinden sonra geçerli hale gelir ve teminatlar sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki seyahat edilen ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar. Türkiye gümrüğünden giriş tarihine kadar azami poliçede seçilmiş planın teminat süresi sonuna kadar devam eder. Seyahat süresinin Türkiye gümrüğüne girmeden önce poliçede seçilmiş planın teminat süresini aşması halinde teminatlar, teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Seyahat başına teminat süresi olan poliçelerde; seyahatin sona erip Türkiye gümrüğünden giriş yapılmasını müteakiben, poliçenin geçerli olduğu süre içerisinde sigorta poliçesinde belirtilen geçerli bölgelerdeki ülkelere yeniden seyahat yapılması halinde teminatlar yeniden başlar ve ilgili teminat süresinin son gününün bitiminden itibaren geçersiz kalır.

Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası alabilmek için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası 0-80 yaş arasında geçerlidir. 66-69 Yaş aralığındaki Sigortalılar için %50 ek prim alınarak, 70-75 yaş aralığındaki Sigortalılar için %100, 76-80 yaş aralığındaki Sigortalılar için %200 ek prim alınarak poliçe kapsamına dahil edilebilirler.

 

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası alabilmek için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
Seyahat Sigortası, 0 – 80 yaş arasında geçerlidir. 75 – 80 Yaş aralığındaki Sigortalılar için %100 ek prim alınarak poliçe kapsamına dahil edilebilirler.

 

Poliçem ne zaman geçerli hale gelir ve ne zaman sona erer?
Türkiye'de ikamet etmeniz durumunda, TC ve/veya KKTC içindeki seyahatlerinizde geçerlidir. Seçtiğiniz teminatların geçerli olduğu bölge, poliçede belirtilir. Sigortanızın geçerlilik süresi içerisinde bölge değişikliği yapılamaz.

 

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası hangi durumları teminat kapsamına alır?
Seyahat ederken hastalık veya kaza sonucu acil tıbbi müdahale gerektiren masraflarınızı teminat altına alır. Aşağıda yer alan Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası alternatiflerinden birini seçebilirsiniz.

Alternatif 1: Tıbbi tedavi teminata dahildir. Poliçedeki ilgili teminatlar poliçe kapsamındaki hastalık ve yaralanma durumunda geçerli olacaktır.
Alternatif 2: Tıbbi tedavi teminata dahildir. Poliçedeki ilgili teminatlar sadece poliçe kapsamındaki kaza sonucu yaralanma durumunda geçerli olacaktır.
Alternatif 3: Tıbbi tedavi teminata dahil değildir. Poliçedeki ilgili teminatlar poliçe kapsamındaki hastalık ve yaralanma durumunda geçerli olacaktır.

İlgili Belgeler

Aşağıda incelemekte olduğunuz ürüne ilişkin ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve dokümanlar yer almaktadır. Herhangi bir soru işaretiniz olması durumunda, en yakın acentemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları